Malatya Web Tasarım - SEO - E-Ticaret - Oyos Yazılım

E-Ticaret Ödemelerinde 3D Secure Faydaları

E-Ticaret Ödemelerinde 3D Secure Faydaları

İnternet ortamında artan kullanıcı sayısı ve internete dileyen herkesin istediği her yerden erişebilmesindeki rahatlık alışveriş oranlarını arttırmaktadır. Her insan internet üzerinden ürünler ya da hizmetler satın almaktadır. İnternet ortamında birçok kullanıcı günde onlarca alışveriş yapmaktadır. Bu alışverişlerde kullanılan kart bilgilerinin korunması gerekmektedir. Kart bilgileri doğru bir şekilde korunmadığında birçok olumsuz durum ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu noktada e-ticaret siteleri için 3D secure sisteminin faydaları göz önünde bulundurulmalıdır. 3D secure sistemi yapılacak olan alışverişte en güvenli yöntemi sunmaktadır. Gönderilen onay mesajı sayesinde kart sahibi doğrulanır ve işlemler gerçekleştirilir.

3D Secure Faydaları Nelerdir?

E-ticaret siteleri için 3D secure sisteminin faydaları birçok farklı açıdan ele alınmalıdır. Ancak şu şekilde sıralanabilir;

  • Kart sahibi onay vermeden kredi ya da banka kartı ile alışveriş yapılmasının önüne geçilmektedir.
  • İzinsiz kullanımlar tamamı ile ortadan kaldırılmaktadır.
  • Evde küçük çocukların eline geçecek olan kartlardan harcama yapılmasının önüne geçilir.
  • Maksimum koruma sayesinde kart kaybedilse dahi internet ortamındaki harcamaların önüne hızlı bir şekilde geçilebilmektedir.
  • Sanal ortamda yapılan alışverişlerde yaşanabilecek güvenlik açıkları ortadan kaldırılmış olur.

3D secure sistemi sayesinde tüm alışverişler çok daha güvenli bir hale gelmektedir. Aynı zamanda kart bilgilerinin başkasının eline geçmesi gibi durumlarda da yapılacak olan harcamaların hızlı bir şekilde önüne geçilme fırsatı bulunmaktadır.

3D Secure Nasıl Bir Sistemdir?

3D Secure tam bir koruma sağlamaktadır. İnternet alışverişlerinde kullanılacak olan kart bilgilerinin doğru kişye ait olduğunu tespit eden bu sistem harcamaları güven altına almaktadır. E-ticaret siteleri için 3D secure sisteminin faydaları arasında bilgilerin doğru kullanılması birinci sırada yer almaktadır. İnternet ortamında birçok farklı dolandırıcılık yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kart bilgilerinin kopyalanarak başka alanlarda kullanılmasıdır. Bu kopyalama sonrasında kart bilgileri farklı alışverişlerde kullanılmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek amacı ile tasarlanmış olan bu sistem beraberinde birçok avantajı getirmektedir. e-ticaret siteleri için 3D secure sisteminin faydaları arasında en önemli olan ise kart sahibinin yaptığı alışverişi onaylamasını sağlamaktır.

3D Secure Neden Kullanılmalıdır?

E-ticaret siteleri için 3D secure sisteminin faydaları göz önünde bulundurulduğunda bu sistem mutlaka kullanılmalıdır. Sistem özellikle sanal ortamlarda yapılacak olan alışverişte kullanılan kartın sahibinin doğru tespit edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede kart bilgilerinin başkasının eline geçmesi gibi durumlarda dahi herhangi bir harcama yapılamamaktadır.