Malatya Web Tasarım - SEO - E-Ticaret - Oyos Yazılım

Pazar Yeri Entegrasyonu Nedir ?

Pazar Yeri Entegrasyonu Nedir ?

E-ticaret giderek insan hayatındaki yerini ve önemini arttırmaktadır. Bunun artmasındaki en büyük etmen internet kullanıcısında meydana gelen artıştır. Bu artış yeni talepleri ve beklentileri ortaya çıkarmaktadır. Bununla birlikte e-ticaret üzerinde yaşanan artış ve gelişmeler firma ya da işletmelerin bu alana yönelmesini sağlamaktadır. Bu sayede sanal ortamda firma ya da işletmeler faaliyet göstermeye başlamaktadır. Ancak bazı durumlarda firmanın ya da işletmenin faaliyet gösterdiği e-ticaret alanı beklentileri karşılamamaktadır. Bu gibi durumlarda yeni Pazar araştırmaları yapılmaktadır. Yapılan bu pazar araştırmaları sonucunda yeni alanlara adım atılmaktadır. Firma ya da işletme için e-ticaret ortamında 2 veya daha fazla farklı pazar alanı oluşmaktadır. Özellikle e-ticaret işlem hacmi büyük olan firmalarda bu durum çok fazla iş yükünü de beraberinde getirmektedir. Bu noktada pazar yeri entegrasyonu kullanılır. Pazar yeri entegrasyonu nasıl kullanılır?

Pazar Yeri Entegrasyonu Nedir?

Pazar yeri entegrasyonu nasıl kullanılır? Sorusuna cevap bulmadan önce Pazar yeri entegrasyonun ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Pazar yeri entegrasyonu genel anlamda bakıldığında iki farklı pazar yerinin tek bir sistem üzerinden yönetilmesidir. Bu yönetim kapsamında iki veya daha fazla farklı pazar yerinde faaliyet gösteren firma tek bir alandan tüm işlerini yürütebilmektedir.

Pazar Yeri Entegrasyonu Ne Fayda Sağlar?

Pazar yeri entegrasyonu beraberinde birçok faydayı getirmektedir. Pazar yeri entegrasyonu nasıl kullanılır? Sorundan önce sağlanılan faydalar hakkında bilgi sahibi olmak konuyu daha doğru bir şekilde kavramaya imkan tanımaktadır. Bu faydalar;

  • Tek bir alandan iki farklı veya daha fazla pazar yerinde firmanın faaliyet göstermesini sağlamak,
  • Tek bir noktadan firma ya da işletmenin iki veya daha fazla farklı pazar yerine ürünlerini sunmasını sağlamak,
  • Tek bir noktadan her pazar yerinde bulunan siparişlerin takibini sağlamak,
  • Ürünlerin daha fazla kullanıcıya ulaşmasına imkan tanımak,
  • Pazar yeri fark etmeden tüm faturalandıra işlemlerini tek bir noktadan yönetmek,
  • Daha fazla reklam ayrıcalığından faydalanmak,

Şeklinde sıralanabilmektedir. Tüm bu faydalar sayesinde her işletme ya da firma farklı pazar alanlarında son derece kolay ve hızlı bir şekilde faaliyet gösterebilmektedir. Peki pazar yeri entegrasyonu nasıl kullanılır?

Pazar Yeri Entegrasyonu Kullanımı          

Pazar yeri entegrasyonu nasıl kullanılır? Pazar yeri entegrasyonunun kullanımı son derece pratik ve kolaydır. Aklında “Pazar yeri entegrasyonu nasıl kullanılır?” sorusuna cevap bulamayanlar için entegrasyon işleminin kullanımında faaliyet gösterilen pazar yerlerinin doğru belirlenmesi yeterli olmaktadır. Entegrasyon işlemi tamamlandığı zaman tek bir panel üzerinden e-ticaret içerisinde bulunan tüm ürünler, siparişler ve faturalandırmalar takip edilebilmektedir. Örneğin sisteme girilen bir ürün tüm pazar yerlerine konumlandırılmaktadır.