Malatya Web Tasarım - SEO - E-Ticaret - Oyos Yazılım

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır?

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Arama motorlarının dikkat ettiği birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenler SEO olarak bilinir. Herhangi bir internet sitesi SEO’ya uygun ise yükselmesi kolay olur ve hedefine çabuk varır. Eğer ki tam tersine SEO’ya uymadan kara düzen tarzıyla devam edilirse bu durumda da hedefler hayal olarak kalır. Peki sorumuza gelelim, SEO uyumlu web sitesini nasıl yapabilirsiniz?

SEO Nedir?

SEO, Türkçe anlamı ile arama motoru optimizasyonu demektir. Arama motorları, bünyelerinde barındıracağı sitelerden belirli kriterler ister. Bu kriterleri belirleyen de müşteriler ve internette dolaşan kullanıcılardır. Arama motorlarının amacı maksimum kullanıcı deneyimi olduğundan dolayı, site sahiplerinden de kullanıcı deneyimi yüksek olacak bir internet sitesi oluşturmalarını ister.

SEO Uyumlu Web Site Nasıl Yapılır?

SEO, onlarca hatta yüzlerce kriteri içerisinde barındıran bir kavramdır. Bu makalede bu kriterlerden en önemli olanlarına değineceğiz. SEO uyumlu web site sahibi olmak için şunlara dikkat edilmelidir:

SEO Uyumlu Web Tasarım Tercih Edilmelidir

Web tasarım bölümü sitenin en önemli kısmıdır. Gerek tasarım gerek ise altında barınan kod yapısı bir binanın temeline benzemektedir. Eğer bir binanın temeli sağlam değilse yani SEO kurallarına uygun değil ise içerikler ve müşterilerle buluştuğunda şüphesiz çökecektir. Bu noktada web tasarım konusuna çok özen göstermeli ve başarılı bir kod altyapısına sahip script veya tema seçmelisiniz.

Arama motorları nezdinde benzeri olmayan, özel kodlanmış internet siteleri çok daha değerli olmaktadır. Bu noktada Malatya web tasarım hizmeti veren bir firma olarak devreye girmekteyiz. Tamamen uygun fiyat ve yüksek müşteri memnuniyeti garantimiz ile sizlere web tasarım hizmeti vermekteyiz. Her müşterimizin web sitesi ile kendi sitemizmiş gibi ilgilenmekte ve en kaliteli kod altyapısını kullanarak hazırlamaktayız. Bizden aldığınız hizmetle beraber arama motorlarının sizi çok seveceğini hatırlatmak isteriz.

Responsive Tasarıma Sahip Olmalıdır

SEO uyumlu bir internet sitesinin olmazsa olmaz kriterlerinden biri de responsive tasarımdır. Responsive tasarımın kelime karşılığı hem masaüstü cihazlarda hem de mobilde herhangi bir kayma, bozulma olmadan uygun boyutlarla hazırlanmış tasarım anlamına gelmektedir. Bu tasarım bütünlüğü kullanıcı deneyimini çok fazla arttıracağı için arama motorları nezdinde sizi bir adım öne taşımış olacaktır.

İçerik Kraldır

SEO uyumlu web sitesini en iyi besleyen şey içeriktir. SEO uyumlu makale ile siteyi çok daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. SEO uyumlu makalede dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Yazım ve imla kurallarına dikkat edilmelidir.

  • Cümleler kısa ve anlaşılır olmalıdır.

  • Okuyucuların sıkılmayacağı tarzda olmalıdır.

  • Gerekli yerlerde görsellerle süslenmelidir.

  • %100 özgün olmalıdır. Kopya olması durumunda siteniz spam konumuna düşecektir.

  • İçerikler site veya verilen hizmet ile alakalı olmalıdır.

  • Anlam bütünlüğü bozulmamalı ve paragraflar fazla uzun tutulmamalıdır.

  • Anahtar kelimeler gerekli yoğunlukla geçirilmelidir.

  • Konu ile ilgili tüm başlık ve alt başlıklara değinilmelidir.

SEO uyumlu web tasarım bulunan bir sitede tüm bunlara dikkat edilmesi durumunda arama motorlarında üst sıralara çıkılması ve tıklanabilirlik ihtimalininin artması kaçınılmazdır.

Hız Kullanıcıları İknada Önemlidir

İnternet sitesinin hızlı olması potansiyel müşteriler tarafından en önemli kriterlerden biridir. Google arama motoru 3 saniye altında açılan siteleri kötü olarak kabul etmektedir. Bu durumdan da anlaşılacağı üzere internet sitenizin 3 saniye içinde açılmış olması gerekmektedir.

Oyos yazılım olarak tasarımını üstlendiğimiz tüm siteler 3 saniyeden çok daha kısa bir sürede açılmakta ve arama motorlarının SEO kriterleri nezdinde hazırlanmaktadır. Bu sayede rakiplerinizden çok daha hızlı ilerleyerek önlerine geçebilirsiniz. Web tasarım hizmetimizden faydalanmak veya aklınızdaki soruları gidermek için tüm iletişim hatlarımızı kullanarak bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede teknik ekibimiz tarafından dönüş yapılacak ve aklınızdaki tüm soru işaretleri giderilecektir.

Sosyal Medya ile Otoritenizi Güçlendirin

SEO uyumlu web sitesi otoriter anlamda güçlü olmalıdır. Güçlü olmayan site arama motorlarında alt sıralarda kalmaya mahkumdur. Çeşitli sosyal medya hesapları açıp, ana sitenize link vermeniz, sitenizi besleyecektir. Bu sayede domain otoritesi artacak ve arama motorları sizi yüksek ihtimalle ödüllendirecektir.

Sosyal medya kullanımı birçoğu kişi ve firma tarafından önemsenmese de önemi azımsanmayacak kadar fazladır. İnternet sitenizin sosyal medya hesaplarını açarak çok daha otoriter bir siteye sahip olmanız mümkündür.